В среща от втория кръг на груповата фаза в Шампионската

...

Баварската машина закъса на френска земя

В среща от втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига ПСЖ победи вкъщи Байерн (Мюнхен) с 3:0 , давайки сериозна поръчка за високите си упоритости през този сезон.

Парижани бяха по-добрият тим на терена и справедливо сграбчиха трите точки. Още във втората минута на срещата Дани Алвеш откри резултата след подаване на Неймар. В 31-ата минута Кавани удвои с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 63-ата минута звездата на френския отбор Неймар направи загатна на Байерн от това посещение призрачен, вкарвайки трети гол във вратата на баварците. С триумфа си парижани записаха втора поредна победа в групата и към този момент имат актив от 6 точки.

В другия дуел от група „ B” шотландският първенец Селтик победи Андерлехт с 3:0 като посетител и направи значима крачка към третото място в крайното класиране, което ще даде на отбора право на присъединяване в Лига Европа на пролет.

Вижте всички резултати от изиграните през днешния ден мачове в Шампионската лига: Базел – Бенфика 5:0; ЦСКА (Москва) – Манчестър Юнайтед 1:4; ПСЖ – Байерн (Мюнхен) 3:0; Андерлехт – Селтик 0:3; Карабах – Рома 1:2; Атлетико (Мадрид) - Челси 1:2; Ювентус – Олимпиакос 2:0; Спортинг (Лисабон) – Барселона 0:1.
Източник: fakti.bg