В среща от VI-тия кръг на волейболната Суперлига, играна пред

...

Монтана обърна Пирин /Разлог/ след тайбрек /снимки/

В среща от VI-тия кръг на волейболната Суперлига, играна пред 250 фенове в зала „ Младост”, "Монтана " измъкна сложна победа с 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7) над "Пирин " (Разлог).
Двубоят мина на приливи и отливи, като в края на първия гейм домакините поводеха с 22:20, само че до края му означиха едвам 1 точка. Във втория монтанският отбор стартира по-добре и макар някои неточности го затвориха на 21. В третата част гостите поведоха с 6-0, в един миг преднината им стана двуцифрена и в последна сметка завоюваха с 25:17. Със същия резултат "Монтана " стигна до триумф в четвъртата и изпрати мача в тайбрек. В него домакините съумяха да разколебаят посрещането на противника и да създадат мощна серия още първоначално, с цел да ликуват най-после с 15-7.
Топ-реалиатор на срещата стана украинският диагонал Виталий Бондар, който приключи с 34 точки (4 блока, 2 аса и 61 % успеваемост в атака). Страхотно игра и завърналият се след травма Златко Кьосев 24 точки (2 блока, 3 аса, 66 % успеваемост в офанзива и 38 % положително посрещане). За "Пирин " Йордан Желязков се отличи с 22 точки (2 блока, 3 аса и 43 % успеваемост в атака).

"Монтана " – "Пирин " (Разлог) 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7)

"Монтана ": Иван Латунов 12, Виталий Бондар 31, Златко Кьосев 24, Сергей Андриевский 4, Стефан Чавдаров 7, Мартин Пенев 2 (Леон Тончев 4, Денимир Димитров, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
"Пирин ": Радослав Попов 4, Йордан Желязков 22, Георги Елчинов 13, Петър Бъчваров 12, Любомир Телкийски 4, Костадин Гаджанов 7 (Благовест Катранджиев 6, Мартин Кръстев 1, Петър Петров, Христо Клев-либеро, Виктор Капаранов-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Харизанов, Георгиев.

Зала: „ Младост”-250 фенове.
Източник: bulnews.bg