В среща от първия кръг на Зоналното първенство - регион

...

Девойките на Варна–ДКС стартираха с победа

В среща от първия кръг на Зоналното състезание - район Добруджа, девойките старша възраст от Варна - ДКС победиха с 3:0 гейма отбора на ВК „ Любо Ганев – Автосвят “.

Двубоят в зала „ Младост “ на морската ни столица стартира равностойно, само че въпреки всичко домакините постановиха волята си в първата част с 25:22.

Във втория гейм, възпитаничките на треньора Милен Стоянов и неговият помощник Веселина Коцева – имаха тотално превъзходство и завоюваха с безапелационното 25:17. Едва в третия гейм гостите от Русе демонстрираха част от своя капацитет и поведоха със 17:11. Тук щаба на варненки направи подобаващите смени, които помогнаха за обрата. Младите девойки демонстрираха темперамент и състезателен хъс и съумяха да затворят мача след трагичното 25:23.

В тази предварителна група „ Д “ са още съставите на ЙЕБ Шумен 05 и другият варненски клуб - „ Перун “. Според регламента на шампионата в тази възрастова група, тимовете от този район ще вземат участие на спомагателни квалификации.
Източник: petel.bg