В среща от първия кръг на турнира за Купата на

...

Вихър загуби с 0:2 от Дреновец в турнира за Купата на АФЛ /снимки/

В среща от първия кръг на шампионата за Купата на Аматьорската футболна лига първенецът на монтанската IV-та дивизия "Вихър " (Николово) загуби с 0:2 от чудесно представящият се дебютант в Северозападната трета лига отбор на "Дреновец ". Мачът се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „ Огоста “ в Монтана.
Двубоят бе равносилен, като през първото полувреме, когато и вятърът бе на тяхна страна, домакините бяха с една концепция по-активни. Чисти голови обстановки за гол обаче липсваха. В 9-та мин. Красимир Георгиев опита съвсем от центъра да трансферира излезлият напред вратар Юлиян Весков, само че трансферира и вратата.
След почивката по-добре квалифицираният физически тим на гостите последователно взе самодейността, стартира да нападат по-опасно и в 70-та мин. откри резултата. Тогава Денил Селимински с удар от границата на наказателното поле изпрати топката под гредата. Малко по-късно след центриране от ляво бранителят на "Вихър " Емилиян Ивов-Емко в отита си да почисти топката я заби с глава в личната си врата.

"Вихър " (Николово) – "Дреновец " 0:2

"Вихър ": Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Мартин Симеонов, Стелиян Николов, Светлин Томов, Евелин Петков, Кристиян Методиев-кап., Красимир Георгиев, Филип Илиев, Бисер Ефремов, Галин Славчев (Борислав Борисов, Милен Заков, Лъчезар Григоров, Мартин Лазаров, Николай Христов, Денислав Костов). Треньор: Бисер Ефремов.
"Дреновец ": Юлиян Весков, Деян Захариев, Кристиян Илиев, Ивайло Иванов-кап., Александър Петров, Людмил Иванов, Цвети Неделчев, Георги Тодоров, Юлиян Цветков, Денил Селимински, Борислав Борисов (Румен Игнатов, Йордан Йорданов, Тодор Горанов, Наско Крумов, Чавдар Александров, Емил Любомиров). Треньор: Иван Ценов.

Главен арбитър: Росен Гановски.
Асистенти: Илиян Маринов, Димитър Стоянов.

Терен с изкуствена настилка в спортния комплекс „ Огоста “-50 фенове.
Източник: bulnews.bg