В среща от IX кръг от първенството на А“ група

...

Монтана с убедителна победа като гост на столичния Локомотив

В среща от IX кръг от шампионата на „ А “ група тимът на " Монтана " не позволи изненада и победи като посетител " Локомотив " (София) с 88:27.
Тийнейжърският отбор на домакините съумя да премине границата от 10 точки само в третата част, която бе и най-равностийна. Гостите пък бяха най-убедителни в последната четвърт, която затвориха при резултат 23-4.
Анджелика Митрашинович бе най-полезна за триумфа победителките с 19 точки, 5 битки и 3 асистенции. Валерия Алексиева се отличи с 14 т. за " Монтана ", с по 12 т. завършиха Алекса Харт и Александра Петрова. За " Локомотив " Мина Василева бе най-резултатна с 9 точки, 7 т. добави Гергана Цекова. Те бяха и единствените баскетболистки на домакиниите, които са вкарали повече от един панер от игра за тима си.

" Локомотив " (София) – " Монтана " 27:88 (8-24, 5-25, 10-16, 4-23)

" Локомотив ": Маргарита Иванова 3, Гергана Цекова 7, Магдалена Георгиева 4, Ренета Димитрова, Елеонора Петкова 2 (Мина Василева 9, Ванеса Кокалова 2, Мехмед Шеввал, Ния Николова, Ина Димова). Треньор: Ивета Андреева.

" Монтана ": Анджелика Митрашинович 19, Габриела Николова 5, Микаела Дамянова 6, Алекса Харт 12, Валерия Алексиева 14 (Александра Петрова 12, Ванина Василева, Йоана Иванова 5, Габриела Ангелова 4, ). Треньор: Николай Господинов.

Съдии: Иван Методиев, Деляна Кадиева.

Зала: „ Локомотив “-40 фенове.
Източник: bulnews.bg