В събота, 27 май, от 19:00 часа започва първият двубой

...

Балкан и Черноморец започват битката за титлата в Националната баскетболна лига

В събота, 27 май, от 19:00 часа стартира първият дуел от финалната серия за купата в Националната баскетболна лига. Балкан приема Черноморец Буграс в зала " Арена Ботевград ".

Миналогодишният първенец Балкан ще се опита да отбрани оценката си против Черноморец, който се стреми към първа купа. Серията се играе до три победи.

Първите две срещи ще се състоят в Ботевград. Вторият мач е в понеделник, а дуел №3 в Бургас е плануван за четвъртък.

Ботевградчани приключиха втори в класирането в постоянния сезон с 23 победи и 7 загуби. " Зелените " стартираха плейофите, като отстраниха Берое с 2:0 победи на четвъртфиналите, а по-късно отстраниха и ЦСКА с 3:1 победи.

" Акулите " се добраха до 4-ото място в подреждането с 19 триумфа и 11 провали. Това им отреди конфликт със Спартак Плевен на четвъртфиналите, извоюван с 2:0 победи. Бургазлии впечатлиха с представянето си на полуфиналите, където отстраниха първенеца след постоянния сезон Рилски състезател с 3:1 победи.

Финалистите изиграха три срещи между тях през сезона, като победител постоянно бе домакинът. В Ботевград " зелените " победиха с 83:78 и 92:88, а Черноморец завоюва с 93:83 в зала " Бойчо Брънзов ".

Съдии на срещата ще бъдат Мартин Хорозов, Калоян Костов и Славчо Нучев.