Черноморец Балчик победи с 2:0 като гост вече изпадналия състав

...

Черноморец Балчик запази шансове за спасение, Спартак Варна се наложи над Литекс

Черноморец Балчик победи с 2:0 като посетител към този момент изпадналия състав на Марица Пловдив, с което резервира възможностите си за оставане във Втора лига. Касиано Бузон откри резултата от дузпа в 28-ата минута, а Алекс Наков оформи крайния резултат в 76-ата минута.

Два кръга преди края на сезона отборът от северното черноморие е с 33 точки, като е на четири от избавителния бряг.

В същото време другият представител от района - Спартак Варна, съвсем си обезпечи първото място. " Соколите " победиха с 2:1 Литекс Ловеч и могат да станат първенец във второто равнище на българския футбол още в неделя, стига Септември да загуби в София от Струмска популярност.

Даниел Начев даде задатък на домакините в 14-ата минута, а в 28-ата Евгени Игнатов изравни. В началото на втората част Ромей Ивееш оформи крайния резултат.

Черноморец Бургас позволи загуба с 1:2 от дублиращия тим на ЦСКА 1948, а Спартак Плевен се наложи с 1:0 при гостуването си на Бдин във Видин.