В първи двубой от 25-ия кръг на Примера тимовете на

...

Ла Коруня не сполучи срещу Еспаньол, крета в дъното

В първи дуел от 25-ия кръг на Примера отборите на Ла Коруня и Еспаньол приключиха 0:0. Домакините би трябвало да съжаляват за изпуснатите 3 точки, защото пропуснаха дузпа, а и шансът не беше с тях.

През първата част двата отбора не съумяха да стигнат до попадение, само че Ла Коруня беше покрай откриването на резултата, откакто удар на Картабия нацели гредата.

Така двата отбора се отдръпнаха на отмора при нулев резултат.

През втората част съдията отсъди дузпа за домакините в 63-ата минута на срещата, само че Лукас Перес стреля мощно в десния ъгъл на вратата на Еспаньол, само че вратарят Диего Лопес избави удара.

Гостите също сътвориха няколко положения пред вратата на противника, само че не сполучи.

Така двата отбора взеха по 1 точка като Ла Коруня са на 18-ото място в зоната на изпадащите с актив от 18 точки, а Еспаньол е 15-ти с 28.