В най-драматичния мач от снощи в Евролигата Монако изкова победа

...

УНИКС разби ЦСКА Москва, Монако надви Жалгирис в луд мач

В най-драматичния мач от нощес в Евролигата Монако изкова победа със 107:98 след продължение при гостуването си на литовския Жалгирис Каунас.

Френският отбор изоставаше с 9 точки преди началото на заключителната четвърт, само че надвкара противника си с 46:28 в заключителните 10 минути на постоянното време и спомагателните 5.

Майк Джеймс бе най-резултатен за Монако с 20 точки, а Дуейн Бейкън добави още 19.

За Жалгирис над всички бе латвиецът Янис Стриелниекс с 22 точки, а Артурас Милакнис завърши с 19 точки.

Другият френски представител в шампионата АСВЕЛ Лион-Вильорбан обаче не съумя да стигне до успеха. Като хазаин АСВЕЛ отстъпи с 61:71 на съветския Зенит Санкт Петербург.

До почивката двата тима на няколко пъти размениха водачеството, само че след паузата Зенит имаше надзор над мача и съумя да го завоюва без огромни неприятности. Алекс Пойтрес вкара 16 точки за Зенит, 15 прибави Джордан Лойд, а с 14 приключи Били Барън.

За АСВЕЛ с 12 точки се отличи Уилям Хауърд.

В последния мач от сряда УНИКС Казан разгроми като посетител ЦСКА Москва с 88:67 в съветското дерби на 15-ия кръг.

Гостите от Казан завоюваха всяка една от първите три четвърти с разлика и в края мачът просто се доиграваше.

Хърватинът Марио Хезоня беше най-резултатен за УНИКС с 18 точки, а Айзия Кенън добави 16. За ЦСКА Москва на равнище бе само грузинецът Торнике Шенгелия, който вкара 20 точки.

В класирането трите съветски тима заемат пето, шесто и седмо място с идентични индикатори от по 9 победи и 6 загуби.