В изключително равностоен мач ФК Садово взе своето в битката

...

Емо Аргиров поведе Садово към нова победа в Трета лига

В извънредно равносилен мач ФК Садово взе своето в борбата за оцеляване в Трета лига след минимална победа с 1:0 над гостуващия Левски (Карлово). Победното попадение означи Емил Аргиров в 37-ата минута. Гостите могат да съжаляват за загубата, тъй като бяха изцяло равностойни на терена на градския стадион в Садово.

Мачът беше двуостър, като и двата тима имаха своите положения. За отбелязване е, че Левски (Карлово) удариха и една греда, а Ивайло Димитров-Шведа, от домакините, имаше доста преференциално състояние за гол в края на мача, само че ударът му мина на сантиметри от гредата. През първото полувреме поради травма Стоян Здравков-Бащата беше сменен от Стефан Стойчев-Вутата. През второто полувреме в игра след травма се появи Светослав Асенов на мястото на Емо Стоев-Бадема и небрежно натрупа два жълти картона. Асеон получи първия си картон в 85-ата минута, а в 92-ата мин беше изпъден. Пет минути преди този момент гостите от Карлово бяха останали с човек по-малко отново поради два жълти картона на техен футболист. В края на мача Николай Коев размени Петьо Димитров. След травма с капитанската лента още веднъж тима на Садово изведе Атанас Зангаров. Така садовци поеха сериозна глътка въздух в борбата за оцеляване в Трета лига.

СНИМКА: ФК Садово

Югоизточна Трета лига 14 кръг, събота 10 ноември  Садово 1:0краен резулат  Левски (Карлово)