В един от най-интересните сблъсъци от 31-ия кръг на Висшата

...

Манчестър Юнайтед се справи с Тотнъм, силно второ полувреме донесе успеха на червените дяволи

В един от най-интересните конфликти от 31-ия кръг на Висшата лига, Тотнъм отстъпи на собствен терен пред Манчестър Юнайтед.

" Червените дяволи " се постановиха с 3:1, с попадения на Фред, Единсон Кавани и Мейсън Грийнууд. За противника прецизен бе Сон.

За домакините присъединяване не взеха Дейвис и Дохърти, до момента в който гостите бяха лишени от услугите на Марсиал, Джоунс и Бейли.

Това оказа известно въздействие, като скоростта на играта беше по-различна от нормално.

Попадение на Кавани през първата част беше анулирано. Ситуацията провокира съществено напрежение, като се оказа, че при отбелязването на самия гол проблем няма, само че в началното на офанзивата Мактоминей е нанесъл удар в лицето на Сон.
 Снимка 526572
Източник:

Положението беше прегледано чрез системата за видеонаблюдение, която потвърди правотата на взетото извънредно решение.

Преди почивката се стигна до разкриване на резултата, само че в интерес на домакините.

При следващата скоростна акция на " шпорите ", с по едно допиране, Сон беше изведен под ъгъл по отношение на вратаря и го преодоля за 1:0, както и за наслаждение на Жозе Моуриньо.
 Снимка 526573
Източник:

След подновяването на играта салдото на силите се промени.

Манчестър Юнайтед бе на друго равнище, като в 57-ата минута Фред изравни за 1:1.
 Снимка 526571
Източник:

Единсон Кавани въпреки всичко записа името си измежду голмайсторите в мача, правейки обрата факт след 79 минути игра.
 Солскяер увери: Този път няма да загубим с 1:6 от Тотнъм

" Взели сме си нужните поучения "

Край на разногласието дефинитивно постави Мейсън Грийнууд, записал името си измежду голмайсторите надълбоко в добавеното време - в шестата му минута.
 Снимка 443708
Източник:

Във краткотрайното класиране, домакините заемат 7-мо място с актив от 49 точки, до момента в който гостите се намират в подножието на върха, с 63 пункта против името си.

Формата на гостите е отлична, откакто в предходните си пет дуела те записаха четири победи и единствено една загуба. Съотношение, което сигурно се нрави на почитателите на клуба.