Устремилият се към титлата в Испания Реал Мадрид посреща актуалния

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид 2:1 Манчестър Сити, обрат за испанците

Устремилият се към купата в Испания Реал Мадрид посреща настоящия британски и европейски първенец Манчестър Сити в първи страховит конфликт от ¼-финалите в Шампионската лига.. Бернардо Силва поведе гостите още във втората минута, само че девет по-късно Едуардо Камавинга изравни резултата.

След единствено 30 секунди игра Джак Грийлиш се понесе през средата на терена и измина съществени метри. Орелиен Чуамени го посрещна с тежък шпагат и френският рефер декорира в жълто своя съотечественик от Реал. Зад топката застана Бернардо Силва, който стреля от сериозна отдалеченост край стената на " лос меренгес ". Тя бе преодоляна, а Андрей Лунин не очакваше този изстрел и закъсня с реакцията си, след което топката влетя във вратата му - 1:0 за Сити.

В шестата минута отбраната на Реал Мадрид се провали, само че този път Лунин избави. Ерлинг Халанд беше изведен от Грийлиш с лекост в полето на испанците, а норвежецът стреля от дребен ъгъл, само че вратарят на Реал избави. След това играта продължи, а " жителите " продължиха да разиграват, само че шут на Грийлиш беше блокиран от защитник на " лос бланкос ".

Реал Мадрид отговори на предизвикването и изравни резултата в 12-ата минута. Героят за домакините беше Едуардо Камавинга, който получи вляво и шутира с левия крайник, само че топката рикошира в Рубен Диаш, което заблуди Ортега - 1:1.

Това очевидно смути Ман Сити, а Реал Мадрид оформи цялостния поврат минута по-късно. Винисиус получи с тил в полето на Реал и изведе вляво Родриго. Бразилецът потегли на скорост, а Мануел Аканджи го доближи, само че бразилецът хитро преодоля и Аканджи и Ортега, с цел да обърне развоя в интерес на " лос меренгес " - 2:1.