Уругвай и Япония завърши наравно 2:2 в мач от група

...

Уругвай направи 2:2 с Япония на Копа Америка

Уругвай и Япония приключи наедно 2:2 в мач от група " С " на шампионата Копа Америка. В Порто Алегре " самураите " на два пъти повеждаха с помощта на Коджи Мийоши, само че първо Луис Суарес от дузпа, а по-късно и Хосе Хименес връщаха попаденията.

В 25-ата минута Мийоши се измъкна отдясно и с изострен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Фернандо Муслера.

Уругвай изравни след единствено 7 минути игра от извънредно противоречива дузпа, която бе отсъдена след информация с ВАР. Наомичи Уеда блокира Кавани, само че съдията видя рисково влизане. Суарес с мощен удар се разписа за 58-и път с екипа на националния тим.

Муслера направи обикновена неточност в 59-ата минута.Вратарят боксира неприятно топката и тя попадна в Мийоши, който от непосредствена непосредственост откри задачата. Ситуацията от първата част се повтори, като този път седем минути по-късно Хосе Хименес засече центриране от корнер и с глава прати топката в далечния ъгъл за 2:2. В класирането Уругвай води с 4 т, пред Чили - 3, Япония - 1 и Еквадор - 0.
Източник: standartnews.com