Уотфорд се класира за 1/8-финалната фаза на ФА Къп, след

...

Уотфорд освободи Нюкасъл от участие в турнира за Купата на Англия

Уотфорд се класира за 1/8-финалната фаза на ФА Къп, откакто победи с 2:0 Нюкасъл на " Сейнт Джеймсис Парк ". Андре Грей (61') даде задатък на гостите с четвъртия си гол от началото на сезона. Нападателят получи остроумен пас от Уил Хюз и мигновено стреля в близкия ъгъл. " Свраките " можеха да изравнят, само че удар на Хави Манкийо бе изчистен с глава от голлинията от Бен Уилмот. В добавеното време Уотфорд наказа Нюкасъл на контраофанзива, която бе приключена от Айзък Съксес, засякъл от близко центриране на Кина.

Рафаел Бенитес бе направил седем промени в стартовата си единадесеторка, до момента в който Хави Грасия бе сменил целия си титулярен състав.

" Стършелите " се класираха за тази фаза на конкуренцията за повторно в последните 10 сезона. Нюкасъл пък ще може да се концентрира напълно върху борбата за оцеляване в Премиър лийг, където отборът е единствено на две точки над зоната на изпадащите. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!