Уотфорд победи шампиона Челси с 4:1 у дома на стадион

...

Челси с човек по-малко претърпя тежка загуба от Уотфорд

Уотфорд победи първенеца Челси с 4:1 вкъщи на стадион "Викаридж Роуд" в дуел от 26-и кръг на Премиършип. Дефанзивният халф на лондончани Тимуе Бакайоко получи втори жълт картон в 30-ата минута и тимът на Антонио Конте игра с човек по-малко цялостен час.

Капитанът Трой Дийни даде преднина на "стършелите" с гол от дузпа в края на първото полувреме, а Еден Азар изравни резултата в 82-ата минута. "Сините" обаче инкасираха още три попадения във вратата си в края на срещата, когато в границите на 8 минути се разписаха Дарил Янмаат, Жерар Деулофеу и Роберто Перейра.

Така Челси претърпя нова поредна тежка загуба, откакто в предишния кръг падна от Борнемут с 0:3. Тимът на Конте остава на четвърто място в класирането с точка повече от петия Тотнъм, а Уотфорд е в средата на таблицата на 11-о място. В идващия кръг Челси посреща Уест Бромич Албиън. /БГНЕС
Източник: bgnes.com