Унион стигна до важна победа с 1:0 в домакинството си

...

Унион с трудна, но важна победа над Мьолде

Унион стигна до значима победа с 1:0 в семейството си на Мьолде. Единственото попадение падна минута преди края на постоянното време, когато Робин Кнохе осъществя от дузпа.

Този триумф резервира възможностите на водача в Бундеслигата за продължение напред в Лига Европа. Берлинчани имат актив от 6 точки след два триумфа против Малмьо, а пред тях са Юнион Сен-Жилоа с 10 и Брага със 7.

В началото на срещата Мьолде владееше топката повече време, само че не знаеше какво да прави с нея. И двата тима действаха внимателно, а единствената по-опасна обстановка през първото полувреме пристигна след статично състояние и приключи с удар на Тримел.

След почивката Унион се засилва, само че мъчно създаваше положения в предни позиции. В 65-ата минута удар на Рани Кедира бе отклонен и топката срещна гредата. Германците имаха още едно състояние преди ново мъртвило. Мачът отиваше към нулево тъждество, когато резервата Ломотей събори Беренс и се стигна до дузпа, която Кнохе осъществя. В добавеното време Ломотей получи и втори жълт картон и бе изпъден.

Снимки: Imago