Унгария победи Черна гора с 3:1 и завърши на първо

...

Унгария обърна Черна гора и завърши на първо място в нашата група G

Унгария победи Черна гора с 3:1 и приключи преди всичко в квалификационна група G за Евро 2024.

Унгарците, които към този момент си бяха обезпечили място на еврофиналите, изоставаха в резултата на почивката, само че през втората част обърнаха развоя на мача с два гола на халфа на Ливърпул Доминик Собослай и един на Адам Наги.
 Сърбия - България 2:2 в подготовка за Евро 2024
Истински треньор - същински тим! Накарахме сърбите да треперят при трагично 2:2 в Лесковац

Официално финиширахме на последно място в групата си за Евро 2024

Черногорците поведоха с попадение на Слободан Рубежич в 36-а минута и за известно време резервираха очаквания за класиране на еврофиналите, поради обстоятелството, че в другия мач от групата България за малко водеше на Сърбия.

Два бързи гола на Собослай в 67-а и 68-а минути обърнаха мача в интерес на Унгария, а в добавеното време Наги оформи крайното 3:1.

Така Унгария приключи преди всичко в групата с 18 точки, а Сърбия също откри място на Евро 2024 като втори в групата с 14 точки. Черна гора остана на трета позиция с 11 точки, а България финишира на последната позиция с 4 точки в актива си.