Украйна удари Финландия с 2:1 като гост и записа първата

...

Украйна записа първа победа по пътя към Катар 2022

Украйна удари Финландия с 2:1 като посетител и записа първата си победа в квалификационна група D за Мондиал 2022. Попаденията за отбора на Олександър Петраков означиха Андрий Ярмоленко (4) и Роман Яремчук (34). Гола за домакините вкара Теему Пуки (29). Досега украинците имаха пет равенства в досегашните си срещи. Първата опция беше за финландците, само че вратарят Андрей Пятов избави удара на Йоел Похянпало. В ответната офанзива пред Ярмоленко се откри добър късмет и той не го пропусна, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Лукас Храдецки с шут от дъгата на наказателното поле. В 17-ата минута домакините желаеха дузпа за нарушаване против Теему Пуки в наказателното поле, само че съдията подмина обстановката. Именно той изравни в 29-ата минута след безредие в наказателното поле. Пет минути по-късно Украйна още веднъж поведе. Виктор Циганков изведе Яремчук в наказателното поле и той направи 1:2. Играта през втората част беше надалеч по-скучна и до нови попадения не се стигна.