Украйна поведе с 1:0 победи срещу България в мача от

...

Шиникова загуби от Ястремска на Фед къп

Украйна поведе с 1:0 победи против България в мача от група I на зона Европа/Африка на " Фед Къп ", импровизирано международно отборно състезание по тенис за дами. Изабелла Шиникова загуби с 2:6, 1:6 от 26-ата в света Даяна Ястремска в дуела сред вторите ракети на двата състава от втория кръг в група " А " на конкуренцията в Талин (Естония).

Ястремска имаше съществено предимство през цялата среща. Тя осъществя по два пробива и в двата сета и стигна до триумфа след единствено 48 минути игра. Във втория сингъл за деня по-късно през днешния ден Виктория Томова ще се изправи против четвъртата в класацията на WTA Елина Свитолина. България загуби с 1:2 в първия си мач от групата против Хърватия през вчерашния ден.