Украйна победи с 3:0 Испания в последния си мач от

...

Украйна достигна осминафиналите на Евроволей 2023

Украйна победи с 3:0 Испания в последния си мач от група В на провеждащото се в Италия, България, Северна Македония и Израел Европейско състезание по волейбол. С триумфа си украинците не престават напред в конкуренцията, до момента в който иберийците напущат шампионата.

В началото на мача домакините поведоха с 5:2, само че украинците осъществиха три следващи точки и освен изравниха при 8:8, само че и поведоха в резултата. Последваха три изравнявания, след които гостите още веднъж направиха серия от три точки и поведоха с 14:11, което принуди испанците да изискат тайм-аут. Украйна продължи с положителната си игра, сервисът им затрудняваше оптимално испанците. Благодарение на играта си в отбрана и офанзива гостите поведоха поредно с 4 точки при 16:12 и с 5 точки при 18:13. Иберийците осъществиха 3 следващи точки и понижиха пасива си до 2 точки при 17:19. Малко по-късно домакините понижиха изоставането си до точка – 20:21, само че с 2 следващи в края украинците затвориха гейма с 25:21.

След две тъждество при започване на втория гейм украинците поведоха с 2 точки при 4:2, а малко по-късно и с 3 – 7:4. Домакините изравниха при 9:9 след три следващи точки. Украинците обаче съумяха да поведат с 3, а в самия завършек на гейма и с 5 – 24:19. Те пропуснаха два сетбола, само че взеха и втората част с 25:21.

В началото на третата част резултатът още веднъж бе изравняван два пъти, след което гостите поведоха с 5:2, а малко по-късно и с 9:4. В средата на третата част испанците вкараха четири следващи точки и понижиха пасива си до единствено една – 14:15, а малко по-късно изравниха при 16:16. След още едно равнене гостите осъществиха три следващи точки, поведоха с 20:17 и без проблеми взеха гейма с 25:19, и надлежно мача с 3:0.

Преди последната среща в групата отпред е групата е Словения (4 мача) с 4 победи, 12 точки и 12:1 геймово съответствие. Втори са хърватите (5 мача) с 8 точки и 9:9. България (4 мача) е на трета позиция с 6 точки и 8:8 гейма, следва Украйна (5 мача) с 6 точки и 10:11 геймово съответствие, Испания (5 мача) с 6 точки и 6:11 геймова разлика и Финландия (5 мача) с 4 точки и 7:12 геймово съответствие.