Уест Хям победи с 2:0 като гост Джилингам и се

...

Трудна победа за чуковете, но те продължават в следващия кръг за ФА Къп

Уест Хям победи с 2:0 като посетител Джилингам и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Резултатът бе открит от аржентинския деец Пабло Сабалета в 74-ата минута. Дълбоко в добавеното време Пабло Форналс осъществя от близко оформяйки крайният резултатПреди това третодивизионният отбор има с какво да се гордее откакто през първата част бе по-силният отбор.

Джилингам бе отборът, който се усещаше по-комфортно на терена през първите 45 минути. Домакините притискаха противника си и единствено намесите на Лукаш Фабиански помогнаха на "чуковете " да не се отеглят на почивката с гол пасив.

Haller is through on goal but fires over. Our best chance of the match so far.#GILWHU 0-0 (46) pic.twitter.com/qUc2HqQS0b
— West Ham United (@WestHam) January 5, 2020
Уест Хям бе видоизменен при започване на втората част и сподели кой е елитния отбор. "Чуковете " завоюваха контрола на топката и непрекъснато притесняваха домакините. Деклан Рай имаше добра опция, само че не съумя да преодолее страна на Джилингам. В 58-ата минута Фелипе Андерсон бе покрай попадението, само че пропусна от преференциална обстановка.

В 74-ата минута Уест Хям откри резултата. Масуако бе изведен в наказателното поле. Крилото незабавно даде изострен паралелен пас, само че топката бе изчистена от отбраната на Джилингам. Кълбото попадна в Пабло Сабалета, който от близко с мощен удар осъществя. Това бе и първи гол с фланелката на "чуковете " за аржентинеца. Веднага по-късно Джилингам опита да изравни, само че удар на О'Кийф бе избавен от Фабиански.

До края на дуела лондончани можеха и да усилят преднината си,което стана надълбоко в добавеното време. Фелипе Андерсон откри в наказателното поле, където нахлуващиоят на скорост Пабло Форналс осъществя в левия ъгъл.. По този метод Уест Хям се класира за четвъртия кръг за ФА Къп.