Уест Хям победи Нюкасъл с 4:2 като гост в поредния

...

Нов голов трилър във Висшата лига: Уест Хям с обрат срещу Нюкасъл

Уест Хям победи Нюкасъл с 4:2 като посетител в следващия голов трилър от първия кръг на британската Висша лига.

Калъм Уилсън изведе домакините напред още в петата минута, само че Аарън Кресуел изравни за " чуковете " в 18-ата, откакто попадението му беше прегледано с ВАР и прието за постоянно. Нюкасъл още веднъж поведе в 40-ата минута с попадение на Джейкъб Мърфи.

Двата отбора изиграха забавна първа част, в която сътвориха общо 20 голови положения, като шест от ударите бяха в рамката на вратата.

Очакванията головото шоу да продължи и през втората част се оправдаха, въпреки попаденията да падаха единствено в едната врата - тази на " свраките ".

Уест Хям съумя да поведе с 4:2 за 13 минути. Саид Бенрама изравни в 53-ата минута, Томаш Соучек довкара пропусната дузпа от Михаил Антонио 10 минути по-късно, а самият Антонио вкара за 4:2 в 66-ата.

До края двата тима пробваха да вкарат и да създадат дуела си най-резултатния от началото на сезона, само че не съумяха и срещата изравни Манчестър Юнайтед - Лийдс (5:1) по попадения.

След триумфа с 4:2 " чуковете " са на четвърто място след първия кръг, до момента в който Нюкасъл е 15-и в таблицата.

Източник: fakti.bg