Цветелин Тонев вкара първия гол за сезона Хебър Пазарджик хвърли

...

Изненада на старта на Efbet лига, Хебър надви Ботев

Цветелин Тонев вкара първия гол за сезона

Хебър Пазарджик хвърли бомбата още в първия мач от новия сезон в Efbet Лига откакто надигра с 1:0 Ботев Пловдив на " Коматево ". Гостите съумяха да се възползват от единствения си късмет пред гола, с цел да осъществят, което се оказа задоволително.

В първите минути на мача липсваха рискови обстановки пред двамата вратари, като Ботев бе по-агресивният тим на терена.

В 14-ата минута Хидайет Ханкич отрази изстрел на Октай Хамдиев, който бе изведен от Ивайло Михайлов.

Три минути по-късно Николай Минков бе открит от Ннади, само че не съумя да овладее добре и не последва заплаха за Дебърлиев. В 30-ата минута Роберто Пунчец стреля над вратата. Две минути по-късно Емануел Току преодоля двама от Хебър, само че завършващият му удар не бе мощен и Дебърлиев без проблем улови.

В началните минути на втората част Ботев се настани в половината на Хебър. В 57-ата минута Антоан Бароан стреля от въздуха, само че неопределено.  В 61-ата минута Петър Дебърлиев се намеси решаващо при изстрел на Емануел Току.

В 74-ата минута Бароан уцели напречната греда, а по-късно топката стигна до Току, който я прати във вратата на Дебърлиев. Попадението обаче не бе зачетено поради засада.

В 78-ата минута Хебър вкара първото си попадение в елита. Футболист на Ботев почисти неприятно топката и тя попадна на крайници на Цветелин Тонев, който с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле матира Ханкич.
 Ботев Пд - Хебър 0:1