ЦСКА загуби драматично у дома от Дея спорт с 2:3

...

Дея спорт подчини ЦСКА след петгеймово зрелище и въпреки 35 точки на Димитър Димитров

ЦСКА загуби трагично вкъщи от Дея спорт с 2:3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:20, 14:16) в мъжкото волейболно състезание. Така " алените ", които до неотдавна бяха водачи във краткотрайното класиране, към този момент са на трета позиция зад Нефтохимик 2010 и Левски София.

Дея спорт завоюва оспорвания първи гейм с 25:23, откакто бургазлии се откъснаха най-после след 22:22. Втората част обаче бе тотално за ЦСКА, който имаше задатък от самото начало и затвори при 25:18.

Дея спорт още веднъж излезе напред в резултата, като диминираше в третия гейм, а отборът на Александър Попов се стегна и стигна до тайбрек. В него двата тима вървяха точка за точка до 14:14, когато гостите направиха две следващи и взеха мача.

Впечатляващо бе представянето на водача на ЦСКА Димитър Димитров, който означи 35 точки, които обаче се оказаха незадоволителни. Той нападна противника 51 пъти, в които сподели 53% успеваемост. Диагоналът направи и седем аса.

21 точки за Дея спорт осъществя Николай Учиков, а 13 италианецът Стефано Патриарка.

Кръгът приключва на следващия ден с мача сред Черно море и Хебър.

Българска телеграфна агенция / Автор: Христо Бонински