ЦСКА стигна до престижна победа над чешкия шампион Виктория (Пилзен),

...

ЦСКА обърна шампиона на Чехия

ЦСКА стартира договаряния за африканец
ЦСКА стигна до влиятелна победа над чешкия първенец Виктория (Пилзен), откакто реализира поврат от 0:1 до 2:1 в четвъртата си контрола по време на лагера в Испания.

" Червените " записаха втори следващ триумф в инспекциите, като преди този момент сториха същото и против китайския Шанхай Шенхуа, побеждавайки с 2:0.

За състава от Пилзен измежду титулярите стартира някогашният футболист на Левски Роман Прохазка.

Чехите откриха от дузпа в 36-ата минута посредством Богел. Минути по-късно Виктория можеше да удвои преднината си, само че удар от придвижване от точката на дузпата на Коварик профуча на сантиметри над горната греда.

ЦСКА стигна до равнене, също от дузпа. Евандро бе съборен в наказателното поле, а Едвин Джеси не сгреши с осъществяването и изравни, а резултатът се резервира до почивката. На старта на второто полувреме Ел Маестро направи три промени - Бикел, Енрике и Мауридес замениха надлежно Антов, Жоржиньо и Евандро. В 60-та Тиаго се появи в игра вместо Пинто, а в 70-та Перейра смени Атанасов.

Победния гол за ЦСКА означи Енрике Рафаел в 81-та минута. Двубоят пропусна звездата Кирил Десподов, който евентуално ще бъде продаден.
Източник: offnews.bg