ЦСКА-София се класира за полуфиналите в турнира за Купата на

...

ЦСКА- София отстрани Лудогорец“ и е на полуфинал в турнира за Купата на България по футбол

ЦСКА-София се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на България по футбол. Пред извънреден зрителски интерес на стадион „ Българска войска “ „ алените “ отстраниха с 2:1 първенеца „ Лудогорец “ след продължения. Редовното време приключи наедно 1:1.

Капитанът Николай Бодуров даде задатък на домакините в 9-ата минута. В 33-ата минута гостите стигнаха до равенството (1:1), откакто Козмин Моци извърши сполучливо отсъдената дузпа за нарушаването на Александър Дюлгеров против Марселиньо.

През второто полувреме гостите бяха по-активния тим и в 72-ата минута стигнаха до попадение на Лукоки, което обаче бе анулирано поради засада. Така постоянното време приключи наедно и се стигна до продължения.

Кирил Десподов се трансформира в воин за тима си, откакто донесе успеха на „ армейците “ в 96-ата минута. „ Лудогорец “ приключи мача с 10 души, откакто в 109-ата минута Натанаел бе изпъден с пряк червен картон за удар без топка против Десподов.
Източник: bnr.bg