ЦСКА победи с 3:1 руския гранд Динамо Москва в контрола

...

Гарсес дебютира с гол, ЦСКА шамароса Динамо Москва

ЦСКА победи с 3:1 съветския гранд Динамо Москва в контрола в Турция. " Армейците " поведоха след противоречива дузпа, извоювана от Яник Вилдсхут и осъществена от Иван Турицов алените удвоиха в края на първата част след гол на празна врата на Бисмарк Чарлс. Динамо върна гол в 60-ата минута след прецизен удар на Иван Ордетс след ъглов удар. Интересно е, че в 70-ата минута котка нахлу на терена и прекъсна дуела за малко. В 86-ата минута Маурисио Гарсес откри головата си сметка за ЦСКА с елегантно осъществяване.

Това е втора контрола за " армейците " на турска земя. В първата приключиха 1:1 със Стал Миелец. Във вторник бе планувана инспекция с австрийския Хартберг, само че тя пропадна поради неприятното време в южната ни съседка. Вместо това играчите на Стойчо Младенов направиха двустранна игра.

ЦСКА стартира нападателно срещата. Още в 3-ата минута Георги Йомов проби по дясното крило и центрира към Карло Мухар, който с глава не уцели вратата. Няколко секунди по-късно Бисмарк Чарлс опита шанса си с отдалечен изстрел, само че не сполучи.

В 9-ата минут Жуковский проби през центъра и бе фаулиран от Мено Кох. Зад топката застана Шимански, чийто удар мина на сантимерти над вратата на Густаво Бусато.

Малко по-късно до сходно състояние доближиха и " алените ". След добра замяна на подавания сред Греъм Кери и Георги Йомов, българинът бе фаулиран на към 20 метра от вратата. С отговорността да извърши се нагърби Кери, само че бе много неакуратен.

В 17-ата минута ЦСКА доближи до първото си по-сериозно състояние, когато Брадли Мазику откри присъединилия се на скорост Яник Вилдсхут. Той комбинира с Георги Йомов, който насочи болнав изстрел, избавен без проблеми от Лещук.

В 24-ата минута Яник Вилдсхут пое топката през центура, навлезе в наказателното поле, където макар неприятния си надзор бе съборен от вратаря на московчани, за което съдията уточни бялата точка. Зад топката ненапълно изненадващо застана Иван Турицов, който осъществя в долния ляв ъгъл.

След малко мъртвило, ЦСКА доближи до директен свободен удар в последната мкнута на първото полувреме. С осъществяването още веднъж се нагърби Греъм Кери, който стреля в гредата, топката се върна към Бисмарк Чарлс, който не сбърка на празна врата и осъществя за 2:0.

Второто полувреме стартира в безгрижно движение, като едвам в 59-ата се стигна до прецизен удар. Той бе насочен от Карло Мухар след самостоятелен пробив, а вратарят улови без проблем.

Секунди по-късно Иван Ордетс се възползва от неубедително излизане на Димитър Евтимов при ъглов удар и понижи изоставането на Динамо до 1:2.

В 70-ата минута дуелът бе пресечен за няколко секунди, откакто на терена се появи котка, която съдията съумя да изгони. Пет минути по-късно Димитър Евтимов улови отдалечен удар на Фьодор Смолов. В 84-ата минута и Федерико Варела опитва шанса си с удар отвън наказателното поле, само че също насочи болнав изстрел.

В 86-ата минута Амос Юга изведе Маурисио Гарсес самичък против вратаря с свръхестествен пас през центъра. Бразилецът приключи по грациозен метод и се разписа за 3:1.

Състав на ЦСКА:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (46` 25. Димитър Евтимов), 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох (29. Томас Лам), 19. Иван Турицов (60` Асен Дончев), 18. Брадли Мазику (60. 15. Тибо Вион), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери (60` 5. Федерико Варела), 24. Карло Мухар (60` 21. Амос Юга), 30. Яник Вилдсхут (60` 7. Йоан Баи), 10. Георги Йомов (46` 27. Маурисио Гарсес), 17. Бисмарк Чарлс (60` 14. Калоян Кръстев)
Треньор: Стойчо Младенов
Източник: lupa.bg