ЦСКА победи Левски София с 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:14)

...

ЦСКА триумфира в дербито на НВЛ

ЦСКА победи Левски София с 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:14) в дербито от втория кръг във волейболното състезание на България при мъжете.

" Червените " реализираха втория си триумф през новия сезон и са преди всичко във краткотрайното класиране с актив от 6 точки.

Още след първия съдийски сигнал стана ясно, че мачът предвещава доста волейболни страсти, а двата отбора демонстрираха, че са подготвени за същинска борба. При резултат 22-22 в първия гейм, армейците съумяха да намерят вярната мотивация, водени от опитния Ивайло Стефанов, и сграбчиха сета. Левски бързо " отвърна на удара " и изравни.

Нито един от двата тима се съобщи в третата част, борейки се за всяка топка. Звездата на армейцити, Реда Хайкал обаче сподели увереност и записвайки значими точки, даде преднина на ЦСКА.

Вдъхновени, състезателите на ЦСКА взеха надзор върху протичащото се на терена в последния четвърти гейм, и се поздравиха с успеха. Хайкал приключи като топ изпълнител в мача, записвайки 33 точки.