ЦСКА - Москва записа победа №14 в мач от 19-я

...

ЦСКА - Москва се върна на върха в Евролигата

ЦСКА - Москва записа победа №14 в мач от 19-я кръг на Евролигата, откакто се наложи с 83:73 (18:11, 27:21, 15:20, 23:21) над Жилгирис и се върна на върха класирането на най-комерсиалния баскетболен шампионат.

Преди срещата баскетболистът на ЦСКА Никола Милутинов получи наградата си за MVP за месец декември.

Домакините не изпитваха особени усложнения да диктуват темпото на игрището през цялото време на срещата. Въпреки, че гостите от Литва успяваха да се приближат плашещо близо в резултата, не стигнаха до поврат.

.
— CSKA Moscow (@cskabasket)

На почивката двата отбора се отдръпнаха при резултат 45-31 в интерес на съветския гранд, който след спирането бързо профука преднината си. В началото на последната част тя се стопи до 5 точки (60:55), само че след серия от 8-0 ЦСКА - Моска се върна на верния път и не срещна компликации в оставащите минути до края.

W! vs 83-73
С победой! Ждём вас в пятницу на игре с «Барселоной»

: 21 очко, 5 передач, 3 подбора: 18 очков, 7 подборов: 17 очков, 4 подбора

За ЦСКА – Моска най-резултатен беше Майк Джеймс с 21 точки, Торнике Шенгелия се регистрира с 18 точки, а Дарън Хилиард добави 17.

За Жалгирис Жофре Ловерн осъществя 16 точки, а Томас Уолкъп наниза 14.