ЦСКА 1948 спечели по изключително драматичен начин първия полуфинал в

...

Десет от ЦСКА 1948 удържаха Локо София след голово зрелище в „Надежда“

ЦСКА 1948 завоюва по извънредно трагичен метод първия полуфинал в шампионата за Sesame Купа на България в гостуването си на Локомотив София с . Срещата започва чудесно за домакините, които поведоха чрез  Ивайло Найденов в 17-ата, само че още до почивката " алените " взеха нещата в свои ръце, съумяха да извърнат резултата и да вземат добър задатък след попадения на  Сидклей Перейра  в 30-ата, на  Радослав Кирилов в 32-ата и на Педриньо в 41-ата минута.

През втората част забавните моменти продължиха. Дейвид Малембана върна едно попадение в 50-ата минута, което даде подтик в играта на " железничарите ", които натиснаха съперника си, който пък остана и с човек по-малко в 76-ата минута, когато за два жълти картона бе изпъден Симеон Петров . До края на конфликта гостите чистеха от голлинията, а с отлични намеси се регистрира и вратарят Даниел Наумов, с които резервира задатъка на отбора си. Реваншът на стадион " Витоша " в Бистрица е на 10 май, сряда, от 19:00 часа.

Още преди да са изтекли и тридесет секунди от дуела гостите завоюваха ъглов удар посредством Светослав Диков. Неговото осъществяване обаче се забави с към три минути, тъй като почитателите на „ железничарите “ бяха издигнали транспарант с катерица, който блокираше работата на една от камерите на системата ВАР. Впоследствие той бе свален и дуелът продължи.

В деветата минута Георги Русев центрира рисково, Диков отклони с глава към втора греда, където доста малко не доближи на Октавио Мерло да засече топката от метър пред голлинията.

Две минути по-късно Антонио Вутов центрира подло от ъглов удар, като топката летеше непосредствено към вратата на Даниел Наумов, който обаче внимаваше и мазета над гредата в нов корнер.

В 13-ата минута Русев получи отляво в половината на Локомотив, напредна и влезе във вътрешността, след което шутира подло с десния крайник към вратата на Бабукар Гайе, като топката тупна тъкмо пред вратаря, който я улови от втория опит.

Четири минути по-късно обаче домакините откриха резултата. Мартин Райнов получи отдясно на границата на наказателното поле, задържа добре топката и по-късно я остави за Юлиан Ненов, който центрира в наказателното поле. Там Наумов съумя да я допре и я отклони към задната греда, където Ивайло Найденов бе оставен непокрит и направи точна добавка с десния крайник в опразнената врата – 1:0.

ЦСКА 1948 обаче подвигна оборотите и съумя да изравни резултата след неконцентрирани дейности от отбраната на Локомотив в 30-ата минута. След осъществяване на тъч отдясно Кирилов получи и технично отигра за Диков, а той върна топката за Сидклей Перейра пред дъгата на наказателното поле, който финтира Божидар Кацаров и с мощен удар откри долния десен ъгъл на Гайе за 1:1.

Само две минути по-късно обратът стана факт след нова неточност в защитата на „ железничарите “. Стив Фуртадо напредна на скорост отдясно и центрира към втора греда, където Октавио отигра с глава за Русев, само че Алан Диас съумя да стигне преди него, само че я подари с глава за Кирилов, който мигновено стреля с десния крайник от точката за дузпа и не остави шансове на Гайе – 1:2.

В 35-ата минута Локомотив беше покрай изравняването. Антонио Вутов центрира в  наказателното поле, където Дейвид Малембана смъкна с десния крайник за Алан Диас, който с глава нанесе изстрел към вратата, само че Наумов мазета прелестно над гредата в корнер.

ЦСКА 1948 нанесе нов удар в 41-ата минута. След осъществяване на ъглов удар в наказателното поле състезател на домакините почисти топката, само че тя попадна в Педриньо, който стреля чудесно от придвижване с десния крайник към дъгата пред пеналтерията и откри долния десен ъгъл на Гайе за 1:3.

Две минути след началото на втората част Локо София оцеля като по знамение да не допусне четвърти гол. След центриране от ъглов удар вратарят Гайе отрази удар от два метра на Октавио, а след това стражът на домакините съумя да направи ново ослепително избавяне при добавката на Петров. Секунди по-късно, след ново осъществяване на корнер, Петров направи необикновен пропуск с глава от три-четири метра на далечната греда.

Локомотив обаче наказа пропуските на своя противник и се върна в мача в 50-ата минута. Тогава Вутов центрира от корнер, а Малембана се разписа след превъзходен удар с глава – 2:3.

В идващите минути домакините пробваха да се вдигнат в търсене и на изравняването, само че нови рискови обстановки липсваха. В 68-ата минута Вутов шутира непосредствено от директен свободен удар пред дъгата на наказателното поле, само че високо над гредата.

Проблемите за ЦСКА 1948 се усилиха в 76-ата минута, когато Симеон Петров получи втори жълт картон за жестоко нарушаване против Карлос Франса и беше изпъден с червен подобен.

Секунди по-късно Локомотив беше на сантиметри от изравняването. Тогава Красимир Милошев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Елитон и Наумов не съумяха поредно да изчистят топката. Тя попадна във Франса отляво до аутлинията, който центрира към границата на дребния пеналт, където резервата Станислав Костов стреля с глава, само че Сидклей мазета от голлинията.

Локомотив натисна съществено и в 82-ата минута Юлиан Ненов шутира мощно от далечна отдалеченост, само че Нумов мазета в корнер. Минута по-късно още веднъж вратарят на ЦСКА 1948 избави отбора си, когато Ивайло Найденов се пребори със Стив Фуртадо отляво в наказателното поле и се озова самичък против капитана на „ алените “, който ослепително го блокира.

До края на дуела обаче домакините не съумяха да стигнат до трето попадение, само че остават с действителни шансове за поврат в реванша в Бистрица след две седмици.