ЦСКА 1948 и Славия играят при 1:1 в мач от

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 1:1 Славия, червен картон и отменен гол

ЦСКА 1948 и Славия играят при 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Иван Минчев вкара за гостите (17), резервата Стелиян Добрев изравни в последната минута. "Белите " останаха с 10 души още в 24-ата минута след червен картон на вратаря Светослав Вуцов.

Срещата на стадиона в Бистрица стартира с по-активна игра на домакините, които обаче не съумяха да затруднат Светослав Вуцов в първите минути.

Славия поведе с първата заплаха пред вратата на противника. В 17-ата минута Иван Минчев с обмислен удар под гредата прати топката зад тила на Наумов - 0:1.

В 24-ата минута гостите останаха с 10 души. Вратарят Вуцов събори откъсналия се Георги Русев на границата на наказателното поле и в началото реферът Волен Чинков отсъди дузпа и жълт картон. След намесата на ВАР обаче той промени решението си - сподели червен картон на стража на "белите ", а нарушаването бе извадено отвън нказателното поле. Това принуди треньорът Златомир Загорчич да пусне в игра 45-годишният вратар Георги Петков за сметка на нападателя Мартин Сораков.

След изгонването на Вуцов, футболистите на ЦСКА 1948 обкръжиха наказателното поле на противника, само че мъчно стигаха до голови положения. В 32-ата минута Галин Иванов получи добра топка, само че шутира в навън. Три винути по-късно Вецнцислав Керчев блесна с решаваща интервенция, откакто блокира удар на Бастунов от близко. Ивайло Чочев сподели съвършената си техника в 42-ата минута, когато събра към себе си трима бранители, само че откри междина за пукотевица. Кемело Нгуена обаче застана на пътя на топката и тя излезе в корнер.

Двата тима започнаха с промени втората част. Домакините заиграха с четирима в отбрана, откакто Симеон Петров отстъпи мястото си на Денислав Ангелов. Славия пък мина в систева на игра с трима централни бранители, като Андреа Христов размени голмайстора Иван Минчев.

В 75-ата минута ЦСКА 1948 стигна до гол, само че той бе анулиран. Близо три минути футбол не се игра поради разглеждането на ситуацита с ВАР. Резервата Валентин Йосков смъкна с глава центриране на Топузов към Денислав Ангелов, който от близко прати топката в мрежата. Първоначално реферът отсъди засада, само че повторенията демонстрираха, че такава нямаше. ВАР обаче подсказа на Волен Чинков да види на монитора още веднъж обстановката поради игра с ръка на Йосков. Това бе и повода попадението да не бъде прието.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 1:1

0:1 Иван Минчев (17)

1:1 Стелиян Добрев (90)

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов-к, 3 Димитър Пиргов, 25 Георги Ангелов, 87 Симеон Петров, 7 Марио Топузов, 24 Лазар Марин, 37 Емил Мартинов, 18 Ивайло Чочев, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 33 Галин Иванов
Резерви: 1 Димитър Тодоров, 8 Ивайло Климентов, 61 Стелиян Добрев, 56 Богдан Костов, 41 Андрей Йорданов, 98 Валентин Йосков, 9 Денислав Ангелов
Треньор Николай Киров

СЛАВИЯ: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 88 Тони Тасев, 17 Ерол Дост, 16 Кемело Нгуена, 10 Радослав Кирилов-к, 73 Иван Минчев, 19 Мартин Сораков
Резерви: 1 Георги Петков, 22 Дарко Тасевски, 5 Мартин Атанасов, 7 Петер Макрилос, 29 Борис Димитров, 55 Андреа Христов, 18 Димитър Стоянов