Цървена звезда победи с 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8) Анадолу

...

Цървена звезда разби шампиона в Евролигата

Цървена звезда победи с 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8) Анадолу Ефес като хазаин в мач от 27-ия кръг на Евролигата. Сръбският гранд заема 13-а позиция във краткотрайното класиране с 12 победи и 15 загуби, а актуалният първенец в най-комерсиалния баскетболен шампионат е с баланс 13-13 и се намира на десето място в таблицата.

Срещата в Белград стартира добре за гостите от Турция, които си осигуриха задатък от 5 точки за 10 минути игра. Домакините обаче се върнаха в играта, съумяха да стопят пасива си и даже да се отдръпват с преднина от 4 точки на почивката. След паузата баскетболистите на Анадолу още веднъж направиха мача забавен, успявайки да стопят пасива си единствено до точка преди заключителната четвърт. В нея играчите на Душко Иванович не дадоха никакъв късмет на противника си и тотално диктуваха темпото на паркета, осигурявайки си триумфа в срещата.

Факундо Кампацо беше най-резултатен за Цървена звезда с 22 точки, а Огнен Добрич се разписа с 15 точки.

За Анадолу Ефес Анте Зизич вкара 16 точки.

Снимка: twitter.com/kkcrvenazvezda