Трите победи на хасковлията Адриано Дженев не достигнаха и юношите

...

Адриано Дженев с три победи в Белгия

Трите победи на хасковлията Адриано Дженев не доближиха и юношите на България по тенис до 14 година приключиха на четвърто място на шампионата за Европейската отборна зимна купа в Белгия. В спор за третото място нашите момчета отстъпиха с 1:2 победи на Чехия.

Нашият Адриано Дженев отстъпи с 3:6, 1:6 на Лукас Велик. След това Илиян Радулов загуби с 4:6, 6:4, 1:6 на Юкуб Менсик. Българчетата завоюваха служебно срещата на двойки.

Преди това, българите разгромиха Литва. Адрияно Дженев даде ослепителен старт на нашите с триумф – 6:1, 6:2 над Фаустас Калусас. Илиян Радулов обезпечи успеха на България с победа – 6:4, 6:1 над Юлиюс Аугунас. В срещата на двойки Дженев и Радулов разгромиха с 6:2, 6:1 Фаустас Калусас и Харолдас Кулнис.

В мача за 3-4 място, нашите момчета отстъпиха с 1:2 победи на домакините от Белгия. Адрияно Дженев още веднъж даде преднина на нашите с триумф 6:3, 6:4 над Луис-Лу Лангенакен. След това Виктор Марков отстъпи в два сета на Александър Блок. В решителната среща на двойки Адриано Дженев и Илиян Радулов поведоха със сет, само че отстъпиха 6:3, 4:6, 6-10 на Луис-Лу Лангенакен и Александър Блок.

България бе в състав: Адриано Дженев Търговска колегия Хасково, Илиян Радулов Търговска колегия Тракия СКЛАТ (Пловдив) и Виктор Марков Търговска колегия Диана (София). Капитан е Димитър Константинов.