Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела

...

Няма кой да спре сестри Стоеви в Полша

Трикратните европейски шампионки на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева реализираха трета поредна победа в груповата фаза на шампионата по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, разгромиха в последния си мач от групата Мари Кристенсен и Ейми Хонг (Норвегия) с 21:2, 21:7 за 22 минути.

Българките ще научат по-късно през днешния ден след чоп своите съпернички за четвъртфиналите на следващия ден.

В ранната сесия Димитър Янакиев реализира втора поредна победа и се класира за осминафиналите на единично мъже.

Българинът победи Луис Енрике Пенялвер (Испания) с 21:13, 21:19 за 43 минути и по този начин продължава напред с две победи и едно проваляне.

Янакиев поведе с 20:11 във втория гейм, след което Пенялвер направи осем следващи точки за 19:20 преди Янакиев да затвори мача.

Христомира Поповска завърши присъединяване си. Тя отстъпи пред Лине Кяерсфелд (Дания) с 4:21, 6:21 за 24 минути и отпада след победа и две загуби.

Двойката мъже Иван Русев и Илиян Стойнов излиза против шведите Йоел Хансон и Мелкер З-Бексел в последния дуел от днешната стратегия.