Трикратната шампионка Винъс Уилямс се класира за осминафиналите на турнир

...

Винъс Уилямс продължава след обрат

Трикратната шампионка Винъс Уилямс се класира за осминафиналите на шампионат по тенис в Маями от категория „ Премиер наложителен “.

Поставената под номер 8 в схемата американка победи 29-ата Кики Бертенс (Холандия) с 5:7, 6:3, 7:5 за 2:56 часа.

21 години след дебюта си в шампионата американката съумя да завърши трагичния дуела при третия си мачбол.

37-годишната Уилямс поведе с 5:0 в първия сет, след което загуби седем следващи гейма. В третата част тя отстъпваше с 3:5, само че взе четири следващи гейма, с цел да стигне до крайния триумф.

Следващата й съперничка е защитаващата купата си Йохана Конта (Великобритания), която победи Елизе Мертенс (Белгия) с 6:2, 6:1.

Останалите фаворитки също не престават напред в шампионата. Номер четири Елина Свитолина (Украйна) отстрани Даря Гаврилова (Австралия) с 4:6, 6:0, 6:1, а шестата в схемата Елена Остапенко (Латвия)  победи Беатрис Хадад Мая (Бразилия) с 6:2, 7:6(2).
Източник: bnr.bg