Трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за четвъртия кръг

...

Трикратната шампионка Винъс Уилямс оцеля срещу Кики Бертенс след обрат

Трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за четвъртия кръг на мощния шампионат по тенис на твърди кортове в Маями с награден фонд 7,97 милиона $. Поставената под номер 8 в схемата американса победи 29-а Кики Бертенс (Холандия) с 5:7, 6:3, 7:5 за 2:56 часа.

21 години след дебюта си в шампионата Винъс съумя да завърши дваматичния дуела с третия си мачбол. 37-годишната Уилямс поведе с 5:0 в първия сет, след което загуби седем следващи гейма. В третата част тя отстъпваше с 3:5, само че взе четири следващи гейма, с цел да стигне до крайния триумф.

" Не изглеждах добре в някои моменти от мача, само че по тази причина би трябвало да се играе до последната точка. Затова обичам тази игра ", разяснява американката.

Следващата й съперничка е защитаващата купата си Йохана Конта (Великобритания), която победи Елизе Мертенс (Белгия) с 6:2, 6:1.

Останалите фаворитки също не престават напред в шампионата. Номер 4 Елина Свитолина (Украйна) отстрани Даря Гаврилова (Австралия) с 4:6, 6:0, 6:1, а шестата в схемата Елена Остапенко (Латвия) победи Беатрис Хадад Мая (Бразилия) с 6:2, 7:6(2).

Двукратната шампионка от " Уимбълдън " и девета сложена Петра Квитова (Чехия) завоюва против София Кенин с 3:6, 6:2, 6:4 след два часа игра.

Американката Дениеле Колинс надви над Дона Векич (Хърватия) с 4:6, 6:2, 6:1, а олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг (Пуерто Рико) отстрани Мария Сакари (Гърция) с 6:3, 7:5.