Трети пореден червен триумф в дербито! ЦСКА победи Левски с

...

ЦСКА обърна "Левски" за трета поредна победа в дербито

Трети следващ " червен " успех в дербито! ЦСКА победи " Левски " с 2:1 в дълго чакания конфликт, който се игра в границите на деветия кръг от Първа лига.

На Националния стадион " сините " поведоха в 28' след хубав гол със задна ножица на Георги Миланов. " Армейците " обаче стигнаха до цялостен поврат с попадения на Греъм Кери малко преди почивката и на Жорди Кайседо в 65'. За еквадорския таран голът е седми във всички шампионати от начало на сезона.

След триумфа през днешния ден " алените " към този момент нямат проваляне от безконечния си противник в 8 следващи дуела. Последната " синя " победа в дербито е отпреди повече от две години и половина - с 1:0 в турнирния мач на 24 февруари 2019 година, когато изходът от срещата бе решен след автогол на Рафаел Енрике.

С трите точки ЦСКА се изкачи до третото място във краткотрайното класиране с актив от 16 точки - една зад " Славия " и на три от водача " Ботев " Пловдив. Тимът на Стойчо Младенов е с два мача по-малко от " белите " и три от " жълто-черните ". Загубата прати " Левски " в зоната на изпадащите - на 11-а позиция с 8 точки.

В идващия кръг " сините " одобряват първенеца " Лудогорец ", до момента в който " алените " гостуват на " Царско село ". Преди това - на 30 септември (четвъртък) от 19:45 ч. директно по bTV Action, ЦСКА семейства на норвежкия " Бодьо Глимт " в среща от групите на Лигата на конференциите.

Снимка: Lap.bg

ЦСКА (4-2-3-1): Густаво Бусато; Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам, Брадли Мазику; Жеферсон, Карло Мухар; Георги Йомов, Яник-Сони Уайлдшът, Греъм Кери; Жорди Кайседо

" Левски " (4-2-3-1): Николай Михайлов; Драган Михайлович; Гьоко Зайков, Христос Шелис, Иван Горанов; Радослав Цонев, Андриан Краев; Георги Миланов, Борислав Цонев, Здравко Димитров; Билал Бари
Източник: btvnovinite.bg