Това лято Левски определено радва своите привърженици.След страданията преди година,сините

...

Евровечер за Левски! Чака ги мач за много пари

Това лято Левски несъмнено радва своите последователи.След страданията преди година,сините стигнаха до третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, като победиха Апоел Беер Шава с 2:1 и се класираха напред. Чака ги огромен плейоф.

Сините потеглиха много въодушевено на препълнения " Георги Аспарухов ", а най-опасният им състезател Уелтън опитва шанса си още в 35-ата минута, като негов мощен изстрел прелетя над вратата.
-->
Първата заплаха пред родната врата пристигна в 11-ата минута, когато българинът в състава на израелците Йоан Стоянов сподели техниката си, а по-късно стреля. Получи се подъл рикошет и за благополучие топката мина около вратата.

Превъзходството на Левски даде резултат в 16-ата минута, когато резултатът бе открит.Уелтън  реализира със мощен удар с глава.

До края на полувремето  " сините " се оправиха добре в опазването на резултата.

В 57-та минута гостите пропуснаха отлична опция да изравнят, само че вратарят на сините отрази  слаб удар на българина Стоянов от непосредствена непосредственост.

След корнера топката профуча рисково около вратата на Левски.

Левски одобри играта в своята половина, като в услуга на " сините " бяха голям брой накъсвания, подбудени от нарушавания, травми и смени.

Апоел продължаваше да търси изравняването, само че до този миг несполучливо.

В 78-та минута обаче българин наказа " сините "! С хубав гол на Йоан Стоянов, Апоел изравни - 1:1.

Израелците продължиха да натискат. Силен удар на Галчев в 90-та минута прелетя рисково над вратата на гостите.

В добавеното време - 2:1 за Левски! Роналдо вкара решителното попадение в петата минута на продължението на постоянното време.

Така " сините " стигат до мач с Айнтрахт Франкфурт в третия квалификационен кръг  за Лигата на конференциите, който ще има и сериозна.финансова стойност.

Източник: standartnews.com