Тотнъм победи сборен отбор от южнокорейския футболен елит с 6:3

...

Победа за Тотнъм в голово зрелище в Сеул

Тотнъм победи събирателен тим от южнокорейския футболен хайлайф с 6:3 в контролна среща, играна на стадиона за Световната купа в Сеул.

Това бе първа контрола за “шпорите”, като дебют за отбора направиха Ричарлисон и Папе Сар.

След половин час игра Ерик Дайър откри резултата с компактен удар с левия крайник отвън наказателното поле, а в добавеното време на първото полувреме Гуе-Сун Чо изравни с глава.

След почивката Антонио Конте направи осем смени и възпитаниците му още веднъж поведоха. Ким-Джин Хйеок си означи автогол, в опит да пресече центриране на Хари Кейн.

Борбеният дух на домакините им разреши още веднъж да възстановят равенството в 52-рата минута. Ларс Велдвийк се разписа с изстрел от границата на наказателното поле. В ответната офанзива Хари Кейн възвърне задатъка на лондончани с компактен удар по земя с левия крайник отвън наказателното поле.

Любимецът на публиката Хюн-Мин Сон също попадна измежду голмайсторите в 68-ата минута с гол от дузпа.

A Sonny goal in Seoul
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial)

Отборът на звездите означи третото си попадение в 71-ата минута, когато Юн Амано бе прецизен след осъществяване на директен свободен удар.

Хари Кейн направи резултата 5:3 с гол от фаул на границата на наказателното поле, а локалният воин Хюн-Мин Сон оформи крайния резултат в 85-ата минута.

На 16 юли Тотнъм ще премери сили със Севиля на стадиона за Световната купа в Сувон.