Торонто раптърс постигна зрелищна победа срещу Милуоки бъкс със 131:127

...

Дероузън вкара рекордните в историята на "Торонто раптърс" 52 точки

Торонто раптърс " реализира зрелищна победа против " Милуоки бъкс " със 131:127 след продължение, а Демар Дероузън сложи нов връх по маркирани точки в историята на канадския отбор - 52.

28-годишният гард стана третият състезател на " раптърите ", който минава границата от 50 точки. Досега това бяха правили Винс Картър и Терънс Рос, които държаха клубния връх с по 51 точки.

Дероузън беше прецизен при 17 от 29-те си стрелби от игра, в това число пет тройки от девет опита, а от наказателната линия не пропусна нито един път при 13 заставания. Към точковия си актив той добави осем асистенции и пет битки.

Дероузън вкара първите девет точки в дуела и приключи първата четвърт с 21 точки. Той остана единствено на една точка от клубния връх за най-вече в една четвърт, който се държи от другата сегашна звезда на " Торонто " - Кайл Лаури.

DeMar DeRozan erupts for a @Raptors franchise-high 52 points to kick off 2018! pic.twitter.com/1dDnYugcIJ
— NBA (@NBA) 2 януари 2018 година

След като изоставаше съвсем през целия мач, " Милуоки " съумя да обърне резултата в заключителните минути на постоянното време. Две минути преди края " елените " стигнаха до най-големия си задатък в дуела при 110:106.

Дероузън обаче отговори с панер и фаул за 109:110, а 37 секунди преди сирената вкара два наказателни изстрела, с които прави мача в продължение след 114:114. В добавените пет минути той осем от 17-те точки на своя тим, като шест секунди преди края се разписа два пъти от наказателната линия, с цел да подпечата успеха на " Торонто ".

Лаури добави 26 точки, шест битки и шест асистенции за триумфа. Серж Ибака се регистрира с 11 точки, осем битки и четири чадъра, а Фред ван Флийт направи мощно включване от пейката с 11 точки.

Ерик Бледсоу беше най-резултатен за " Милуоки " с 29 точки, към които прибави седем битки, четири откраднати топки и три асистенции. Янис Андетокумбо приключи с 26 точки, девет битки и седем асистенции.

" Торонто " реализира 12-а поредна домакинска победа, което е подравнен връх за клуба. Канадският отбор има 25 извоювани и 10 изгубени срещи от началото на сезона, което му отрежда второто място в Източната конференция.

" Бостън селтикс " е водач със същия брой загуби, само че с пет победи повече. " Кливланд кавалиърс " заема третата позиция с 24 триумфа и 12 провали. " Детройт пистънс " (20-15), " Вашингтон уизърдс " (21-16), " Милуоки " (19-16), " Маями хийт " (19-17) и " Индиана пейсърс " (19-18) допълват зоната на плейофите.

На запад води първенецът " Голдън стейт уориърс " с 29 победи и осем загуби. " Хюстън рокетс " е втори с 26 извоювани от 25 изиграни срещи, а " Сан Антонио спърс " затваря челната тройка с 25 триумфа и 12 провали.

В зоната на плейофите са още " Минесота тумбъруулвс " (24-12), " Оклахома сити тъндър " (20-17), " Портланд трейл блейзърс " (19-17), " Денвър нъгетс " (19-17) и " Ню Орлиънс пеликанс " (18-18).
Източник: dnevnik.bg