Тимът на Челси разби с 3:0 италианския шампион Милан в

...

Челси разби осакатения Милан и завърза максимално възела в групата

Тимът на Челси разруши с 3:0 италианския първенец Милан в дуел от третото завъртане на груповата фаза в Шампионска лига. „ Сините “ демонстрираха по-добра игра и през първата част против „ росонерите “, само че съумяха да отбележат единствено веднъж посредством Уесли Фофана. През второто полувреме Пиер-Емерик Обамеянг и Рийс Джеймс вкараха две попадения във вратата на миланския гранд в границите на единствено 4 минути.

По този метод тимът, воден от Греъм Потър се изкачи на второ място в групата с 4 точки. На върха е Република България Залцбург с една повече, а финален е Динамо Загреб с 3 пункта. „ Дявола “, който дойде в Лондон без цели 9 футболисти, остава трети със същия точков актив като британския клуб.

Срещата стартира много динамично, като двата отбора размениха по няколко офанзиви. В 5-ата минута Татарушану направи ужасно избавяне, откакто Маунт с отдалечен удар откри долния ляв ъгъл на защитаваната от него врата.

В 23-ата минута още веднъж румънският пазач за повторно трябваше да се намесва - Тиаго Силва се извиси над всички и стреля, само че опитният вратар мазета в ъглов удар.

Точно след този корнер румънският вратар бе преодолян. Тиаго скочи най-високо още веднъж и стреля с глава, а Татарушану избави, само че последва малко безредие, от което най-съобразителен излезе Уесли Фофана.