Тимът на българския национал Александър Тонев Кротоне отпадна на 1/16-финалите

...

Тонев и Кротоне пропуснаха мач с Юве, Гълъбинов си го уреди

Тимът на българския национал Александър Тонев Кротоне отпадна на 1/16-финалите в шампионата за Купата на Италия, откакто изгубиха гостуването на Дженоа с 0:1. В състава на домакините българският нападател Андрей Гълъбинов не беше в групата за мача.

Домакините от Генуа съумяха да завоюват с единственото попадение в дуела, което падна в 54-ата минута, когато прецизен беше Мильоре.

През първата част двата тима не съумяха да наказат противниковите вратари и се отдръпнаха на почивката при нулево тъждество.

През втората част Мильоре се разписа за 1:0, а гостите от Кротоне се пробваха да стигнат до равенството, само че по този начин и не съумяха да го сторят.

Тонев се появи на терена в 69-ата минута, когато размени Крочиата, само че по този начин и не съумя да помогне на отбора си да продължи напред.

В идващия кръг Дженоа ще се изправи против отбора на Ювентус.