Теодора Динева отбеляза 21 точки за победата на Берое със

...

Берое оглави еднолично Адриатическата лига

Теодора Динева означи 21 точки за успеха на Берое със 73:64 (21:17, 22:17, 16:18, 14:12) против босненския Орлови в мач от Адриатическата лига по баскетбол за дами. Така старозагорките оглавиха еднолично класирането в постоянния сезон с 24 точки, следвани от Монтана и Будучност с по 22. Жаклина Златанова, Виолина Кочева, Карина Константинова и Теодора Динева нанизаха четири тройки от пет следващи точни стрелби при започване на първата четвъртина и Берое се снабди с преднина, която не загуби до края на мача.

Старозагорките приключиха първата част с четири точки задатък и водеха с цели девет на полувремето, откакто Динева вкара още една тройка единствено четири секунди преди сирената за 43:34. Берое усили преднината си до 12 точки през третата част и в последна сметка завоюва мача с задатък от девет. Динева приключи мача с 3/7 от зоната за три точки и с 6/9 под коша за 66 % в стрелбата. Кочева добави 14 точки и Златанова приключи с една тройка за три точки и 11 битки. За Орлови най-резултатна бе Драгана Домузин със 17 точки, до момента в който Марина Ристич и Анджела Глигич прибавиха по 16.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `