Татяна Воложанина поведе в класирането за многобоя при жените и

...

Татяна Воложанина поведе в класирането за многобоя на Купа "София"

Татяна Воложанина поведе в класирането за многобоя при дамите и се класира за финалите на обръч и топка след изиграването на двата уреда в първия ден на интернационалния шампионат по художествена гимнастика за Купа " София ".

Надпреварата се организира в зала " София " без аудитория поради пандемията от ковид. Воложанина игра мощно и има общ брой от 47.050 точки, откакто получи 23.050 точки на обръч и 24.000 на топка. Втора е Катерина Галкина от Беларус с 46.700 точки (22.950, 23.750), а трета е друга българка - Стилияна Николова с 44.750 точки (21.400, 23.350).

Националката Ева Брезалиева се подреди четвърта с 44.500 точки (22.350, 22.150). Стилияна Николова се класира за финала на топка, а Ева Брезалиева е финалистка на обръч. На финалите имат право на присъединяване по две гимнастички от страна.

Общо осем грации от България започват в конкуренцията. София Иванова е 10-а със общ брой от 41.450 точки, Никол Атанасова - 11-а с 41.100, Радина Томова - 12-а с 40.800, Леонор Божанова - 14-а с 39.350, а Лъчезара Пекова - 15-а с 38.350 точки.

41 състезателки вземат участие в многобоя при дамите. Днес шампионатът продължава от 9.00 часа сутринта до 21.30 часа вечерта с осъществяванията на бухалки и лента при девойките и при дамите, както и композициите с пет ленти при ансамблите за девойки.
Източник: bnr.bg