ТАМПА, Флорида (AP) — Никълъс Пол вкара победния гол при

...

Пол отбелязва с 1:13, за да играе, докато Светкавицата победи Голдън Найтс с 5-4

ТАМПА, Флорида (AP) — Никълъс Пол вкара победния гол при 1:13 оставащо време в третия интервал и добави две асистенции за Тампа Бей Лайтнинг победи засегнатия от травми и най-хубавия в лигата Вегас Голдън Найтс с 5-4 в четвъртък вечерта.

Пол вкара овладяна топка за втората си поредна игра за три точки.

Дясното крило на Тампа Бей и водач по точки в НХЛ Никита Кучеров записа гол и две асистенции. Брейдън Пойнт записа два гола и асистенция, а Алекс Баре-Буле също означи за Светкавицата. Андрей Василевски отклони 30 удара.

Иржи Патера, който играе в третия си мач този сезон и общо пети, направи 31 спасявания, заменяйки контузените Адин Хил (долна част на тялото) и Логан Томпсън (горна част на тялото).

Защитаващият купата на Купа Стенли, след загуба с 6-3 от Каролина във вторник, получи два гола от Джонатан Маршесо. Иван Барбашев и Пол Котър означиха другите голове, до момента в който Джак Айхел удължи рекордната си серия от точки до 12 мача с две асистенции.