Свиленград надделя над Търновград с 23:19 (12:10) и се класира

...

Свиленград и Сливница се класираха за финалната четворка за купата на България по хандбал за жени

Свиленград надви над Търновград с 23:19 (12:10) и се класира за Финалната четворка на шампионата за купата на България по хандбал за дами. Двубоят стартира равностойно, само че след поредност от четири гола гостенките, носителки на  трофея през 2018 година, дръпнаха с 10:7 в 22-ата минута и до края не позволиха поврат.

Великотърновки съумяха да стигнат до 12:12 малко след почивката, като равенството се резервира до 15:15 в 40-ата минута, след което Свиленград направи нова серия от три безответни попадения и в последния четвърт част резервира задатъка си.

Стефка Агова и Кристина Миланова се разписаха по 7 пъти за победителките, а за Търновград по 4 попадения вкараха Йоана Костова и Деница  Иванова.

Сливница също доближи до Финалната четворка на шампионата след триумф над втородивизионния Топлика с 40:32 (15:12).

Защитаващият купата си Бяла на следващия ден гостува на втородивизионния Панагюрище, а в последния четвъртфинал рекордьорът с 14 национали купи Етър 64 ще срещне Васил Левски.