Световният вицешампион Франция записа трета поредна победа в група В

...

Звездите на Франция нямаха проблеми с Гибралтар

Световният вицешампион Франция записа трета поредна победа в група В на европейските квалификации. Възпитаниците на Дидие Дешан нямаха никакви проблеми при визитата си на новобранеца Гибралтар, триумфирайки с 3:0.

Въпреки скромния съперник " петлите " заложиха на най-благоприятен състав, който си свърши работата още през първите 45 минути. В началото и края на първото полувреме се разписаха Оливие Жиру и Килиан Мбапе от дузпа.

В 78-ата минута Франция оформи класиката, като това се случи благодарение на Моелхи от състава на Гибралтар, който си означи автогол.

Необходимо е да отбележим, че формален дебют на френската врата направи стража на Ланс - Брис Самба, който бе предпочетен по отношение на Алфонс Ареола и Майк Менян.

След три дни " петлите " одобряват в Париж отбора на Гърция. Гибралтар пък ще има комплицирано посещение на Ирландия.
 Малта - Англия 0:4 в европейска квалификации
Без купонджиите от Сити, Англия мина елементарно през малтийските " соколи "