Су-Вей Сие (Тайван) спечели турнира по тенис на твърди кортове

...

Трети трофей в колекцията на Сие

Су-Вей Сие (Тайван) завоюва шампионата по тенис на твърди кортове в японския град Хирошима с награден фонд 250 хиляди $. Поставената под номер 2 Сие победи в мача за трофея 17-годишната квалификантка Аманда Анисимова (САЩ) с 6:2, 6:2 за 58 минути.
Oh, Su-Wei

Caption this! pic.twitter.com/UGGvq15WDp
— WTA (@WTA) September 16, 2018
Така опитната 32-годишна азиатка заслужи трета купа в кариерата си в първия си край от 2012 година насам, когато победи в Куала Лумпур и в Гуанчжоу.
Su-Wei Hsieh and @AnisimovaAmanda show off their @jwo_tennis trophies! pic.twitter.com/Dmmp4loeh8
Сие стартира нерешително и загуби седем от първите девет разигравания, само че съумя да избави три благоприятни условия за пробив на съперничката си във втория гейм, след което стартира да господства.
Азиатката дръпна с 5:1 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част тя поведе с 4:1 и това се оказа решаващо.
.@jow_tennis champion Su-Wei Hsieh gives a delightful speech following her big win! pic.twitter.com/0Lx4g2Pvef
Сие позволи единствено 6 непредизвикани неточности в мача против 23 на съперничката си. С успеха тя ще се завърне в топ 30 на международната класация за първи път след февруари 2013 година, като от понеделник ще се изкачи от 40-а на 29-а позиция в подреждането на WTA.