...

Кръгът в Испания бе открит с голово шоу между последните

Страхотно голово шоу си спретнаха тимовете на Жирона и Алмерия, които се борят за оцеляването си в испанския футболен хайлайф. Двата отбора откриха програмата от 22-ия кръг на Ла Лига.

Срещата приключи с осем попадения, а още едно бе анулирано след обзор от VAR.

Новакът в шампионата Жирона напряко попиля директния си съперник за място в Ла Лига пред своите почитатели.

Головата сметка на стадион „ Монтиливи ” бе открита в 8-ата минута. Валентин Кастеланос даде преднина на Жирона. Аржентинецът бе прецизен още веднъж 18-сет минути по-късно, само че анулираха гола му.

До края на първото полувреме домакините към този момент водеха безапелационно с 4:0. Точни бяха Виктор Циганков, Родриго Рикелме и Хавиер Ернандес.

Снимка: ЕРА/БГНЕС

След отмора Алмерия откри сили да понижи разликата. В 66-ата минута Рамацани означи за гостите.

Жирона още веднъж избухна и то в границите на 120 секунди. В 77-ата Иван Мартин повиши на 5:1, а след него се разписа и Кристиан Стуани. Крайният резултат 6:2 бе завършен от Ел Билал Туре в 81-ата минута.

Трите точки за Жирона им дадоха глътка въздух в битката за оцеляване. Тимът към този момент е 11-ти и на 7 точки над рисковата зона. Алмерия е 15-и или единствено на две от изпадащите.

Източник: safenews.bg