Страхотен успех постигна Футболна академия Лудогорец. Отборът U 18, воден

...

Младежката шампионска лига идва в Разград след страхотен успех на Лудогорец U18

Страхотен триумф реализира Футболна академия Лудогорец. Отборът U 18, воден от Тодор Живондов, завоюва в трагичен край с дузпи Купата на България и правото да играe в Младежката шампионска лига.

Талантите от школата на първенеца се постановиха с 5:3 (1:1 в постоянното време) над Черно море и през новия сезон ще вземат участие в най-престижния клубен шампионат, където обединения на клуба са играли три пъти.

Това бе втори триумф за футболната академия на Лудогорец в границите на два дни. В сряда тимът U 16 също завоюва купата на България след победа с 1:0 над Септември.

За Лудогорец при дузпите означиха Алексанър Ганчев, Велислав Минков, Петър Караангелов и Калоян Симеонов, а „ моряците” пропуснаха на два пъти.

В 10-та минута Черно море откри след неточност в защитата на Лудогорец. Точен беше Велислав Василев. В 15-та минута Николай Георгиев опита удар от междинна отдалеченост, само че не вложи задоволително мощ и вратарят на „ моряците” Иван Дичевски улови. В 28-та минута Николай Георгиев стигна пръв до една неприятно изчистена от отбраната топка в наказателното поле, само че ударът му бе доста неакуратен. В 44-та минута, след нова неточност в отбраната на Лудогорец, Черно море удари греда. Двата тима се отдръпнаха за отмора при резултат 0:1 в интерес на „ моряците”.

Втората част стартира с напън на „ орлите”. Още в 46-та минута мощен удар на Николай Георгиев с тъга бе избит от вратаря на варненци в ъглов удар. След осъществяването му, в 47-та минута, Петър Караангелов засече с глава и означи за 1:1. В 62-та минута, след меле в наказателното поле на противника, Калоян Симеонов насочи топката към опразнената врата, само че бранител почисти от голлинията. В 70-та минута Георги Бабалиев стреля от ъгъла на наказателното поле, само че ударът бе слаб и не затрудни вратаря Иван Дичевски. В 76-та минута Владислав Найденов бе изведен по десния фланг, напредна и от дребен удар нанесе мощен удар, само че право в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Велислав Минков стреля мощно от границата на наказателното поле, само че топката мина над вратата. В добавеното време, след изсипана пред наказателното поле на "орлите " топка, състезател на варненци опита удар, само че той мина високо над вратата.

Лудогорец U18: 1. Владимир Русанов, 22. Никола Ганчев, 4. Мартин Русков, 2. Александър Ганчев, 8. Димитър Жеков, 11. Велислав Минков-капитан, 14. Николай Георгиев /Преслав Петков/, 6. Петър Караангелов, 10. Георги Бабалиев /Хидает Хюсеин/, 13. Кирил Янакиев /Калоян Симеонов/, 7. Владислав Найденов /Валентин Цветанов/

Черно море U18: 26. Иван Дичевски, 16. Златин Станков, 5. Даниел Стоянов-капитан, 3. Росен Стефанов, 15. Дамян Дамянов, 17. Кристиан Парашкевов, 8. Павел Георгиев, 14. Иван Иванов, 10. Велислав Василев, 11. Тугай Неджет, 9. Денислав Ангелов